Any player who wishes their personal data to no longer be displayed or stored by the ITHF is asked to contact wr.update@ithf.info. The data will then be removed or anonymised.

To the start page Contact us Log in
World Championships 2010 Clubs
Date 1.5.2010
Series World Championships Clubs
City Liberec
Web -
Participants 26
Level -
Value 0

Pos. 
1.RTHF UT
Dmitriy Petrov, Alexey Titov, Alexey Zaharov, Ivan Zaharov
2.BJC Laimite
Edgars Caics, Yanis Galuzo, Raivis Pukinskis, Atis Silis, Arturs Vercins
3.THC Stiga Elites
Michal Hvizd, Milos Sevr, Jakub Sladek, Jan Suchy, Ladislav Tmej, Petr Tmej
4.Incukalns THC
Karlis Balodis, Edgars Saulitis, Matiss Saulitis, Mikus Saulitis
5.THC Trinec
David Cibulka, Jiri Cibulka, Lukas Turon, Petr Turon, Tomas Waclawek
6.HCS Zabka Praha
Miroslav Cernoch, Ales Fiala, Filip Hamacek, Josef Jelinek, Zdenek Matousek ml., Zdenek Matousek st., Daniel Matysek, Ludek Prihoda
7.Umea HSS
Pontus Eriksson, Niclas Hansen, Peter Ostlund, Herman Steen, Lars-Erik Svensson
8.THC Blue Dragon Kosice
Imrich Blasko, Tomas Hudec, Daniel Mitro, Michal Pancak, Jaroslav Petrek, Lukas Sabac, Tomas Zamutovsky
9.Stiga Big Band Praha
Jan Dryak, Dusan Krasa, Krystof Lebl, Stanislav Suchy, Antonin Suryn, Petr Suryn, Adam Zielinsky
10.THC Stiga Svitavy 93
David Brdicek, Robert Jez, Karel Konecny, David Smid, Michal Zunka
11.Gladiators Plzen
Bjarne Axelsen, Vaclav Hebr, Lukas Jilek, Jitka Kratochvilova, Hynek Nechutny, Vaclav Pikl, Pavel Plesak, Martin Zenisek
12.THC Lisovi Haschi
Viktor Levdansky, Yevhen Levdansky, Oleksandr Martynenko, Yevhen Rykun, Mykhaylo Spivakovskyy
13.Absolut Desperation
Stanislav Kraus, Vladimir Kraus, Tomas Lahucky, Matej Lezik, Marek Lisy, Radek Matous, Zbynek Pilar
14.SHK Kit Zagreb
Kristijan Curkovic, Marko Curkovic, Tomislav Jelicic, Vjekoslav Kufrin, Bernard Rjavec
15.Orczy-Bazis Klub
Alti Altmann, Zoltan Cserhati, Tamas Molnar, Balint Nagy, Magor Papp, Barnabas Parkanszki, Gergely Regula, Gyorgy Regula
16.Stiga HC Benatky
Michal Bostik, Krystof Herold, Zdenek Lopaur, Patrik Petr
17.Kamax Kamenny Ujezdec
Tomas Behr, Simon Janousek, Matej Stedronsky, Adam Vejvoda, Josef Vesely st.
18.BSE United
Martin Kouba, Frantisek Marek, Lukas Paclik, Aneta Pohorala, Anezka Vargova, Marie Zajicova
19.Fremad Eagles
Claudio Brandellero, Anette Engel, Rolf Locher, Kirill Storchak, Michael Toft Nielsen
20.ETHL Milovice
Jan Bascan, Pavel Bascan, Libor Grabec, Ales Kraus, Josef Kraus
21.SHC Cheb
Daniel Hrachovec, Miloslav Kubica, Iva Maskova, Lukas Toman, Jiri Vacha
22.THC Teplysovice
Pavel Goby, Vojtech Goby, Vlasta Gobyova, Tomas Kamensky, Pavel Pohoraly, Daniel Sibrt
23.THC Stiga Svitavy 93 II
Jakub Bauer, Daniel Elisek, Radim Nevrlik, David Smid ml.
24.Stiga HC Benatky II
Ivan Halama, Tomas Halama, Jindrich Petr, Kamil Vyroubal, Milan Zeman
25.Kamax Kamenny Ujezdec II
Vaclav Belohlavek, Martin Kulhavy, Tomas Pesek, Lucie Vokounova
26.Veterans Cesky Dub
Martin Drapak, Jan Goll, Jan Havlik, Ladislav Havlik, Dusan Novosad, Roman Tvrznik