To the start page Contact us Log in
World Championships 2014 Clubs
Date 12.4.2014
Series World Championships Clubs
City Letovice
Web web page
Participants 31
Level -
Value 0

Pos. 
1.BJC Laimite
Carl Bindekrans, Edgars Caics, Yanis Galuzo, Atis Silis, Arturs Vercins
2.AII Citrus-Art
Alexey Chernov, Oleg Dmitrichenko, Veniamin Gerasimov, Anton Legkov, Alexander Minchenko, Andrey Voskoboynikov
3.THC Stiga Elites
Michal Hvizd, Yevhen Levdansky, Patrik Petr, Vaclav Pikl, Milos Sevr, Jan Sladek, Ladislav Tmej, Petr Tmej
4.Spjalerance
Vesa Huotelin, Ahti Lampi, Teuvo Moisa, Juho Rautio
5.Legion
Maxim Borisov, Mikhail Shashkov, Vladimir Smirnov, Kirill Storchak, Artem Valiev
6.BH Chiefs BH
Marcus Andersson, Martin Arenlind, Ulrik Nilsson, Peter Ostlund
7.Turun Seudun PJK
Kevin Eriksson, Kimmo Eriksson, Mikko Haveri, Rene Huhtala, Janne Ollila, Jan Pelkonen, Jouko Pelkonen, Antti Vuononsola
8.HCS Zabka Praha
Miroslav Cernoch, Filip Hamacek, Zdenek Matousek ml., Zdenek Matousek st., Daniel Matysek
9.BHK Mollan Rouge
Petter Backebjork, Karl Jonsson, Markus Nilsson, Rickard Sjostedt
10.THC Blue Dragon Kosice
Imrich Blasko, Karol Hudec, Daniel Mitro, Miroslav Ramsak, Tomas Zamutovsky
11.Absolut Desperation
Stanislav Kraus, Vladimir Kraus, Matej Lezik, Marek Lisy, Zbynek Pilar
12.1 & 1
Bjarne Axelsen, Bernard Rjavec, Michael Toft Nielsen, Tim Weisseisen
13.THC Trinec
David Cibulka, Roman Pavlica, Lukas Turon, Petr Turon, Tomas Waclawek
14.THC Lisovi Haschi
Viktoriya Noselivska, Mykhaylo Spivakovskyy, Arseniy Stolyarov, Alexandr Zhulyabin
15.Stiga Big Band Praha
Jan Dryak, Dusan Krasa, Krystof Lebl, Simon Thomas, Adam Zielinsky
16.THC Stiga Svitavy 93
David Brdicek, Karel Konecny, Tomas Mizenko, David Smid, Michal Zunka
17.Orczy-Bazis Klub
Peter Borsanyi, Zoltan Cserhati, Viktor Magyari, Balint Nagy, Magor Papp, Gergely Regula
18.HCS Zabka Praha II
Jiri Chylik ml., Ales Fiala, Krystof Herold, Jakub Matysek, Ludek Prihoda
19.ETHL Milovice
Libor Grabec, Ales Kraus, Josef Kraus, Tereza Krausova, Ales Lehky, Pavel Navratil, Silvestr Novotny
20.Gladiators Plzen
Jan Kubernat, Pavel Kubrt, Hynek Nechutny, Pavel Plesak, Martin Zenisek
21.THC Blue Dragon Kosice II
Stefan Barna "Pista", Samuel Ferko, Tomas Hudec, Milan Mitro ml., Jaroslav Petrek, Miriama Ramsakova
22.BSE United
Martin Kouba, Frantisek Marek, Marek Matejka, Aneta Pohorala, Jiri Pribil, Tibor Varga, Anezka Vargova, Marie Zajicova
23.SHK Kit Zagreb
Tomislav Cigula, Kristijan Curkovic, Marko Curkovic, Robert Jelicic, Tomislav Jelicic
24.SHC Cheb
Daniel Hrachovec, Miloslav Kubica, Vaclav Macek, Iva Maskova, Jiri Vacha
25.Stiga HC Benatky
Michal Bostik, Tomas Halama, Robert Jez, Zdenek Lopaur, Rudolf Marek, Jindrich Petr
26.THC Teplysovice
Pavel Goby, Vojtech Goby, Pavel Pohoraly, Jaroslav Sladek
27.Novy Rychnov
Libor Florian, Lukas Kahoun, Tomas Kahoun ml., Tomas Kahoun st.
28.Stiga Big Band Praha II
Tomas Dvorak, Viktor Kallmunzer, Samuel Lebl, Antonin Suryn
29.THC Stiga Svitavy 93 II
Radim Nevrlik, David Smid ml., Lukas Stanek, Pavel Stanek, Petr Stanek st.
30.Veterans Cesky Dub
Martin Drapak, Jan Havlik, Ladislav Havlik, Roman Tvrznik
31.Stiga HC Benatky II
David Hejnoch, Tomas Jedlicka, Jiri Junek, Jiri Malik st., Barbora Petrova, Milan Zeman