ITHF World Tour Super Series Tournament

CZECH OPEN 2016   Information  |  News  |  Venue  |  Tournament  |  Registration  |  Participants  |  Česky   

Svátek stolního hokeje v Praze

Výsledky

Každoročně největší turnaj pořádaný v ČR - Czech Open se tentokráte uskuteční 23. dubna 2016 v Praze. Opět na turnaji očekáváme nejen kompletní domácí špičku, ale i kvalitní zahraniční účast. Turnaje se může zúčastnit každý zájemce, i Ty si tedy můžeš přijít užít atmosféru mezinárodního turnaje!

Turnaj bude odehrán v tělocvičně základní školy v Praze - Satalicích (K Cihelně 137/8). Na Google maps je vyznačeno jak místo konání, tak i dvě doporučené možnosti občerstvení - Restaurace u Killiána a pizzerie Periferia Trattoria. Turnaj se tedy uskuteční na stejném místě, jako v roce 2015. Žádáme všechny účastníky, aby si přinesli čisté boty na přezutí, venkovní obuv není v tělocvičně povolena!

Vstup do hracího sálu bude umožněn od 7:30, v 7:45 bude zahájena registrace účastníků, která bude probíhat do 8:30. Poté budou (dle Světového žebříčku) rozlosovány základní skupiny a v 9:15 bude turnaj zahájen. Po skončení základních skupin bude přestávka na oběd, po které bude rozehrána finálová část turnaje. Odhadovaný konec výkonnostních skupin je v 16:00, zakončení pak proběhne po skončení finálové série kolem 21:00.

Startovné na turnaji činí 200,- Kč. Pro nováčky hrající svůj maximálně třetí turnaj Českého poháru, pro juniory do 15 let a pro držitele průkazu ZTP je startovné sníženo na 100,- Kč.

Hrací systém turnaje bude záviset na konečném počtu účastníků, pravděpodobně ale budou všichni účastníci rozlosováni systémem hada do šesti základních skupin, ze kterých postoupí 8 nejlepších do dvou finálových skupin A1 a A2 (celkem 48 hráčů), do dalších skupin o umístění pak budou postupovat trojice hráčů, tj. skupiny B, C, D, E. atd budou mít 18 hráčů. Počet hráčů ve skupinách o umístění může být ještě před zahájením turnaje změněn s ohledem na konečný počet účastníků turnaje.

Z každé finálové skupiny postoupí 12 nejlepších do play-off hraného na 4 vítězné zápasy - nejlepší 4 hráči každé finálové skupiny tak budou mít v prvním kole play-off volný los. V ostatních odpoledních skupinách do play-off hraného na 3 vítězné zápasy postoupí nejlepší 4 hráči.
Poražení semifinalisté hlavního play-off se spolu utkají v sérii hrané na tři vítězné zápasy o konečné třetí místo. Ve skupinách o umístění se o konečném pořadí poražených semifinalistů rozhodne na základě jejich umístění ve skupině.

Schéma finálového play-off (pdf).

Finálové skupiny budou na základě výsledků základních skupin g1, g2, ... g6 vytvořeny následujícím způsobem:
A1
g1 (1. + 3. + 5. + 7.)
g2 (2. + 4. + 6. + 8.)
g3 (1. + 3. + 5. + 7.)
g4 (2. + 4. + 6. + 8.)
g5 (2. + 4. + 6. + 8.)
g6 (1. + 3. + 5. + 7.)
    A2
g1 (2. + 4. + 6. + 8.)
g2 (1. + 3. + 5. + 7.)
g3 (2. + 4. + 6. + 8.)
g4 (1. + 3. + 5. + 7.)
g5 (1. + 3. + 5. + 7.)
g6 (2. + 4. + 6. + 8.)
Do finálových skupin budou započítány vzájemné zápasy odehrané v základní skupině! Do skupin o umístění se vzájemné zápasy nepočítají.

Turnaj se uskuteční dle mezinárodních herních pravidel.

Prosíme všechny zájemce o účast na turnaji, aby se do 21. dubna registrovali zasláním mailu, nebo osobně na kterémkoliv turnaji Českého poháru. Registrace není nutná, ale velmi nám pomůže připravit turnaj na míru celkovému počtu účastníků.

Seznam registrovaných hráčů.

Tisková zpráva pro média.

Jakékoliv dotazy ohledně turnaje rád zodpoví Kryštof Herold mailem, nebo telefonicky: 773 118 786.

Těšíme se na zahranou v Praze!


Sponzoři a partneři turnaje
Stiga CZ ZVVZ Enven-Engineering Sport Central Marks & Spencer