Představení šupláku

Zbyněk Pilař vymyslel a vytvořil velmi užitečnou věcičku - zachytávač puků "šuplák"

Narozdíl od Skandinávie jsme na českých turnajích dosud nepoužívali "síťky" v brankách. Důvodů bylo několik - jejich odlišnost hokej od hokeje, možnost poškození a také ne zcela dobrá účinnost zachytávání puků - mnoho se jich odrážilo zpátky a góly tak nebyly platné.

Až se jednoho dne rozhodl Zbyněk Pilař situaci změnit. Přemýšlel nad situací ohledně zachytávání puků a vyrobil plastový šuplák. Je vyroben natolik dobře, že prakticky vylučuje vypadnutí puku z branky, dovoluje snadné vyjmutí puku a v neposlední řadě se k hokeji jednoduše připevňuje.

Šuplák jsme otestovali v Holicích a shodli jsme se, že jej budeme na našich turnajích používat. Premiéru by mohl mít již v Milovicích. Každopádně na Czech Open v Plzni bude na všech hokejích.

Puk je v šupláku. Z tohoto pohledu vypadá šuplák podobně jako originální vnitřek branky ve Stiga hokeji. Ale je zde zásadní rozdíl - šuplák je hlubší a konstrukce je řešena tak, že prakticky vylučuje odražení puku zpět do hry. Ve velmi výjimečných případech se může stát, že puk se přece jen odrazí zpět. Ale v takovém případě gól platí (podobně jako u pravidla, kdy se puk odrazí o stůl) - tuto situaci lze jednoznačně rozeznat podle zvuku, který způsobí dotyk puku a šupláku.


Takhle vypadá hokej se šuplákem. Nejsou nijak změněny vlastnosti hokeje. Pro vyndání puku má šuplák snadno otevíratelná dvířka.


Takhle vyndáte puk ze šupláku - jednoduše prstem (nebo prsty) otevřete dvířka a puk je váš. Po několika pokusech si na to určitě zvyknete.


Zbyněk Pilař instaluje šuplák na hokej. Tato operace trvá méně než pět vteřin.