Milovice, 3. dubna 2004

Výsledky

V Milovicích se 3. dubna sešlo 66 hráčů na osmém turnaji Českého poháru. Zvítězil Honza Suchý před Honzou Dryákem a Standou Krausem.

V Milovicích již 12 let

Je to takřka neuvěřitelné, ale v tomto městečku se turnaje ve stolním hokeji konají již od roku 1993. Milovice jsou v Česku známy zejména kvůli bývalému působišti Sovětské armády - ta odešla v roce 1991. Dva roky na to sem přišli stolní hokejisté ... a zůstali tu dodnes. Což výborně ilustruje pořadí vítězů zdejšího prvního turnaje: 1. Studnička, 2. Musil, 3. Plešák.

Ředitel turnaje Josef Kraus dohlíží na jeho klidný průběh. V pozadí dohlíží na ředitele turnaje starosta Milovic. Děkujeme!

Obrázek ze základní skupiny - šest nejlepších postupuje do finálové skupiny A. Soustředění hráčů napovídá, že o postup se muselo tvrdě bojovat (a právě z této skupiny se nepodařilo postoupit několika minulým účastníkům finálové skupiny).

Podle světového žebříčku www.worldranking.tk druhá nejlepší žena světa Kristýna Baščanová se po nějakém čase vrátila na turnaj Ćeského poháru. Jako vždy jí to slušelo a navíc se podílela na prodloužení úctyhodné série Vládi Krause. Totiž spolu s ...

Honzou Hlůžkem mu odebrali potřebné body, aby splnil svůj cíl a ve skupině obsadil počtvrté za sebou sedmé místo (tedy první nepostupové). Oběma děkuji a jsem zvědav, kdo bude v B-finále mým soupeřem příště! Myslím, že do skupiny B by se mělo zapojit více "áčkařů". Průběh B-play off je proti "áčku" hotovým balzámem na duši. Požádal jsem zahraniční hráče, aby se pokusili na plzeňském turnaji přihlásit do skupiny B více našich "áčkařů", budu jim držet palce :o)))

Nejmladší účastník turnaje Patrik Petr (9 let) obsadil ve skupině D pěkné druhé místo.

Turnaje se účastnilo i několik mladých chebských nadějí. Na snímku Milan Kříž.

Karel Konečný si zkouší, jaké by to bylo, kdyby ...

Už osmifinále play-off přineslo opakování výjimečného souboje Honza Dryák vs. Lukáš Turoň z minulého turnaje. Lukáš vedl 2:0 na zápasy, ale nakonec po výsledcích 3:4 P, 1:3, 3:2, 4:3, 6:5 zvítězil Honza.

A opravdu to nebylo snadné vítězství ...

Honza Dryák pak pokračoval ve vítězném podávání rukou i ve čtvrtfinále proti vítězovi finálové skupiny Pavlu Plešákovi. Výsledky série: 2:1, 7:3, 7:2.

Semifinále přineslo zápasy Vláďa Studnička vs. Honza Dryák a Honza Suchý vs. Standa Kraus. Radovali se nakonec oba Honzové.

V zápase o třetí místo uspěl Standa a po dvou čtvrtých místech konečně dosáhl na medaili.

Soustředění obou Honzů před finále sleduje další účastník finále Martin Králik. Hrál dokonce česko-slovenské finále výše zmíněné B-skupiny.

Ve finále zvítězil Honza Suchý a potvrdil tak své postavení vedoucího hráče na českém žebříčku. Výsledky zápasů: 2:1, 6:2, 2:1.

Finále pozorně přihlíželi Pavlové Chaluš a Plešák.

Honza Suchý přebírá pohár pro vítěze. Jak tomu bude v Plzni 1. května ?